135 verlichte geesten, 1 doorgeslagen complotters en 3 trollen aanwezig, 3390 leden

RSS-feed van artikelen Twitter-feed van artikelen Zapruder Inc.

De Maandagmorgen-briefing (week 30) / reageer

Door Donkerdoorn, gepubliceerd op 27-07-2008 23:03, 26 reacties, rubrieken: Politiek, Weekbriefing

“Hope”, “Change”, “Yes, we can”. De democratische presidentskandidaat Barack Obama doet heel even Europa aan en weet laaiend enthousiaste krantenkoppen te scoren. De acht rampjaren “Bush” zijn bijna voorbij en met Obama in het Witte Huis wordt alles anders. Wishfull thinking. Wie goed naar Obama’s woorden luistert, en kijkt naar wie de presidentskandidaat op zijn “Beatlestournee” (naar de totaal doorgeflipte Irakoorlogfan Charles Groenhuizen) ontmoet, hoort en ziet slechts dezelfde politieke lijn zoals we van Bush gewend zijn. Obama, een prima redevoerder, kreeg met slechts het noemen van “terreur” en “inzet in Afghanistan” 200.000 Duitsers stil om aan het einde van het onderwerp een laf applausje met hier en daar een “boe” te ontvangen. De leugen van de “oorlog-tegen-terreur” begint sleets te worden. Zelfs iemand met de aantrekkingskracht, uitstraling en mediageniekheid van Obama kan haar niet meer verkopen. 

Pakistan/India

Zeventien explosies binnen een uur, waaronder bij een ziekenhuis waar gewonden werden binnengebracht, verscheurden de Indiase stad Ahmedabad, al vaker het toneel van etnische spanningen tussen moslims en hindus. De aanslagen werden opgeëist door het „Indian Mujahadin“, een relatief onbekende terreurgroep.

De aanslagen komen in een tijd met verder oplopende spanningen tussen Pakistan en India, en het mogelijk afketsen van de „nucleaire samenwerking“ tussen India en de Verenigde Staten (India heeft het non-proliferatieverdrag niet getekend. De deal tussen beide landen is, naast Israël, een zichtbaar bewijs van de hypocrisie van de Verenigde Staten richting Iran’s nucleaire programma).

Pakistan, dat met lede ogen de invloed van India in buurland Afghanistan ziet toenemen, wordt onofficieel verantwoordelijk gehouden voor bloedige aanslag op de Indiase ambassade in Kaboel begin deze maand. Met de Taliban en andere Pasthuns als „teruggekeerde macht“ in Afghanistan, en daarmee traditioneel de invloed van Pakistan, strekt Pakistan’s lange arm weer richting Afghanistan. De uithalen en bedreigingen van de Afghaanse president Karzai richting Pakistan moeten vooral in dit licht gezien worden.

Maar Pakistan’s officiële controle over extremisten in het grensgebied met Afghanistan is beperkt. De “neo-taliban” hebben met name in Waziristan vrijwel een vrijstaat en hun macht groeit. Pakistan, altijd een dubieuze partner in de „oorlog-tegen-terreur“ blijft afhoudend in het door de Verenigde Staten en de NATO gewenste ingrijpen in de grensprovincies. Omdat de invloed en macht van de extremisten te groot is, ook politiek, en omdat zij direct in de Pakistaanse „invloedssfeer“ blijven.

Het is daarom opvallend dat Pakistan’s gezamenlijke inlichtingendiensten tot de conclusie komen dat in het grensgebied met Afghanistan door „Indiase en Israëlische veiligheidsdiensten“ onlusten worden uitgelokt. Met name een bloedige aanslag op een moskee in Belochistan wordt aan India toegeschreven. Israël, en ook de Verenigde Staten, zijn uitermate geïnteresseerd in Belochistan omdat het een gedeelde provincie is, met een deel in Iran.

En dan is er nog de nucleaire deal tussen de Verenigde Staten en India dat in India opeens onder vuur ligt van „linkse“ partijen. In ruil voor een bondgenootschap (India is traditiegetrouw een Chineze bondgenoot) en het afhouden van energiedeals met Iran, zouden de Verenigde Staten nucleaire technologie aan de opkomende economische reus leveren. Maar de weerstand tegen Amerika binnen India, en ook de Indiase politiek, is groot. Spanningen met Pakistan zijn voornamelijk in het voordeel van de rechtsere regeringsparijen in India.

Dan wordt ook nog eens de verantwoordelijkheid voor de Pakistaanse veiligheidsdiensten ISI (Inter-Services Intelligence) en IB (Intelligence Bureau) om onverklaarbare redenen van de Premier verschoven naar het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Terwijl Pakistaanse en Indiase troepen in het grensgebied schoten wisselen.

Turkije

Een interessant maar speculatief artikel over Turkije en opkomende islamisten in het land in Asia Times. Met de recente bomaanslagen in het achterhoofd, extra interessant.

Irak

De “surge”™ van George Bush, het zenden van meer troepen naar Irak, is een supergeslaagdenorm success. Bijna niets meer aan de hand in het land. Behalve….

Turkije dat nog regelmatig Irak bombardeert

Hier en daar mensen zichzelf nog opblazen

De Irakezen gewoon willen dat de Amerikanen „oprotten“.

Maar dat gaat niet. Mooie verkiezingspraatjes voor bijvoorbeeld een Obama, maar met een strategische terugtrekking blijven er meer dan genoeg Amerikanen (en huurlingen) in Irak.

Ow en die surge (Charles Groenhuizen, opletten), waarom is die eigenlijk een succes? Nou, je koopt je vijand om en noemt het „Awakening Coucil“. Maar als je ze niet meer betaalt……dan worden ze boos. En worden ze weer „Al Qaida“. Wondere wereld.

Iran

Ow nee!! Iran heeft 6000 centrifuges!! Nog 44.000 te gaan voor een full-blown nucleair wapenprogramma.

Meer “nuke incidenten”

Even een dutje doen met nucleaire lanceercodes in je handen. De Amerikaanse luchtmacht werd deze week, wederom, opgeschrikt door een “nucleair incident”. Hoewel de codes “verouderd” zouden zijn, wordt er wel een onderzoek opgestart naar de “procedurefouten” met de slapende soldaten op luchtmachtbasis Minot.

Minot was toevalligerwijze ook de luchtmachtbasis waar vorig jaar een B-52 met aan boord zes atoombommen vertrok richting de basis Barksdale (toevallig de basis vanwaar het meeste materiaal richting Midden Oosten wordt verscheept). Het vervoeren van atoomwapens per vliegtuig is ten strengste verboden. 

Misdaad

Arrestatie van Karl Rove weer mislukt. En studenten in Nieuw Zeeland bieden geld voor de arrestatie van Condoleezza Rice.

Martelen

Het Amerikaanse ministerie van Justitie blijkt in 2002 marteling te hebben goedgekeurd en zelfs hebben medegedeeld aan CIA agenten dat zij “beschermd” zouden zijn voor vervolging. Dit blijkt uit nieuwe, zwaar gecensureerde, documenten.

Economie

Fanny en Freddy hebben geld nodig, en snel. Dat geld komt er. Van de Amerikaanse staat. Met de zogenaamde „Housing Bill“ staat er een pot van 300 miljard dollar belastinggeld klaar. Op papier om mensen met te hoge hypotheken te redden en de gelegenheid te geven over te stappen naar een gunstige „staatshypotheek“. In werkelijkheid zal het overgrote deel van het geld gebruikt worden om omvallende hypotheekbanken te redden. En dat is maar goed ook, want de Benelux zit diep in de Freddy’s en Fanny’s. 

Niet dat dit de financiële clusterfuck een halt toe zal roepen. Eerst is er de National Australian Bank dat 90% van al haar Amerikaanse waarden gaat afboeken. Creditcard-companies beginnen de crisis nu ook te voelen. En het probleem daarmee? Al die schulden zijn weer verpakt en omlijst „doorverkocht“ als prachtige beleggingsproducten.

De Amerikaanse economie staat ondertussen zo goed als te koop. Met een imploderende autoindustrie als triest verzopen boegbeeld.

Obama’s Excellent Adventure

eKudos NUjij MSN Reporter Facebook Tell-a-friend
Antagonizer | 28-07-2008 01:03
41342 Obama for pres-o-dent... business as usual.

De gemiddelde Amerikaan was misschien nog beter af geweest met Hillary "Eleanor" Clinton, a.k.a. evil achterbakse bitch.
Zegt heel wat...
Druiloor | 28-07-2008 02:33
41345 @ Een interessant maar speculatief artikel over Turkije en opkomende islamisten in het land in Asia Times

Zowel Islamisten als de VS hebben hun belangen in Centraal-Azie.

Volgens Sibil Edmonds steunt de VS de Turkse Islamisten (dmv de Gulen organisatie) en de Uighurs in Xinjiang/Oost-Turkestan (provincie ten noorden van China). Via de proxy Turkije probeert de VS controle over Centraal-Azie te krijgen vanwege olie/gas en strategische belangen. De Uighurs worden gebruiikt om China te balkaniseren. Het Afghanistan-scenario wordt nu in Centraal-Azie toegepast en het Joegoslavie-scenario in China.

Het belang van de Islamisten is waarschijnlijk om een kalifaat (Turkestan) te creeren in Centraal-Azie bestaande uit de volkeren met dezelfde etnische, culturele en taalkundige achtergrond.
Donkerdoorn | 28-07-2008 08:00
41346 @Fuhrer.

Dat verhaal onder je Edmonds link is al "gedebunkt". De Turkse pers is behoorlijk over de scheef gegaan met dat verhaal. In die rechszaak zijn geen "documenten" boven water gekomen over de CIA en een "extremisten-machine".
www.novatv.nl/uploaded/FILES/Karin/IN%20THE%20UNITED%20STATES%20DISTRICT%20COURT.doc

zie comments onder.
Hans | 28-07-2008 08:34
41347 Pakistan krijgt natuurlijk alle steun van de VS bij de pogingen om India weg te houden bij het Iraans en Centraal Aziatische gas.
Ragna | 28-07-2008 08:40
41348 Goeie briefing.

Na een opzetje dat de permanente militaire aanwezigheid in Irak en Afganistan moet garanderen, zal Zuid-oost Azie de meest logische stap zijn om de aandacht op te richten voor de VS. Met troepen in Zuid-korea, Oost-Europa, het Midden Oosten, en in de toekomst wellicht Zuidoost- Azie is de omsingeling van zowel Rusland als CHina zo goed als compleet. Het zou me niet onwaarschijnlijk voorkomen wanneer er binnen afzienbare tijd gerotzooi komt in Zuid-oost Azie, waar na er met veel tamtam weer een vredesmacht van de VN moet koemn, of van de EU of Amerika zelf.

Je ziet trouwens al wat gerotzooi ontstaan rond Thailand en Cambodja. Birma is er ook al niet vrij van de laatste tijd. Het zal denk ik een kwestie van tijd zijn voor er daar ook ergens de pleuris uitbreekt.
hanna | 28-07-2008 09:39
41349 ...even een technisch vraagje: als ik ingelogd ben kan ik blijkbaar niet reageren op zaplog. Hoe gaat dat dan zonder "ingeklapte" versie te krijgen?
jf65 | 28-07-2008 10:09
41350 'Indianen' leven alleen in de stripboeken van Old Shatterhand & Winnetou
Want ook in de VS worden ze 'native Americans' genoemd.

In de overigens goede briefing wordt ongetwijfeld 'Indiase' bedoeld!
hanna | 28-07-2008 10:24
41351 @ jf65;
Is niet heel Zuid amerika, vooral het hele Amazonegebied, een oorspronkelijk indiaans gebied? Dat deze indianen eeuwen lang uitgemoord zijn door de blanken, ja dat weet ik...maar dat ze nu alleen nog in stripboeken verder leven....dat wist ik niet.
Ik had er onlangs nog intensieve contacten mee, maar misschien waren dat dan geen indianen, of ze kwamen even uit die boeken terug.
Patrick Savalle (Patman) | 28-07-2008 10:38
41352 @hanna:
als ik ingelogd ben kan ik blijkbaar niet reageren op zaplog


Iets met de cookies in je browser?
Paul2 | 28-07-2008 11:25
41353 @hanna ,als je ingelogd bent hier of als je ingelogd bent daar?
Donkerdoorn | 28-07-2008 11:32
41354 nee, hoor Indiaanse.....Winnetou is back, he is mad as hell and out for vengeance...

Oke, aangepast...
jf65 | 28-07-2008 12:26
41355 Het ging mij om de naamgeving. We bedoelen dezelfde mensen/bevolkingsgroepen maar het is goed om dan ook de correcte naamgeving te gebruiken.

Toen Columbus 'America' had 'ontdekt' dacht hij dat hij de route naar Indie(het huidige Indonesie) had ontdekt. Vandaar dat de natives al snel foutief 'Indianen' werden genoemd. Pas later bleek dat hij zich had vergist en dat hij America had ontdekt.

De term 'Indianen' als naam voor Amerikaanse volken is dus onzin!
Alle oorspronkelijke volkeren in noord- midden- en zuid-Amerika moeten dan ook 'native Americans' worden genoemd. Ook (juist!) die in de regenwouden in het Amazone gebied.

Tegenwoordig worden mensen uit IndiA indiers genoemd. Mensen van het Indiase volk.
Tegenwoordig worden mensen uit het voormalige IndiE (nu: Indonesie) Indonesiers genoemd. Mensen van het Indonesische volk.
jf65 | 28-07-2008 12:30
41356 @ Donkerdoorn: thanx!
Paul2 | 28-07-2008 13:28
41357 Dank weer voor deze briefing,DD
Goede artikelen van AsianTimes weer

Uit een andere Times,geesten in VS worden rijp gemaakt voor verdere uitbreiding van het conflict

The political purpose of the Times article is as obvious as it is despicable. By portraying the American air war against the Afghan people as an exercise in humanitarianism, the leading liberal newspaper in the United States seeks to condition public opinion to accept the escalation of the US war in Afghanistan most fervently advocated by the presumptive Democratic presidential nominee, Senator Barack Obama.

http://wsws.org/articles/2008/jul2008/afgh-j24.shtml
democraatus | 28-07-2008 14:39
41358 "luchtmachtbasis Minot."

Hmm, hoeveel betrokkenen gaan nu weer voortijdig uitglijden over het zeepje?
| 28-07-2008 16:36
41361 @Paul2;
...ik log in en kan hier reageren....zoals je ziet.
Maar als ik op iets van zaplog wil reageren zegt ie: je bent niet ingelogd en je reactie wordt ingeklapt of omgekiept weergegeven.
Waar/hoe moet ik dan weer inloggen voor zaplog?
am*dam | 28-07-2008 16:49
41362 Waarom niet meer positieve aandacht voor http://nl.wikipedia.org/wiki/Ron_Paul ?
hanna | 28-07-2008 16:58
41363 @ Am*dam: je kunt ze allemaal wel positieve aandacht geven, maar je moet ook voor ze allemaal oppassen. Dat is juist het spel.
Paul2 | 28-07-2008 19:29
41364 Hanna ,je moet je daar apart aanmelden ,opnieuw inschrijven dus.
Paul2 | 28-07-2008 20:36
41365 Gates: War with Iran would be 'disastrous'
Gates wrote that with the army already bogged down in Iraq and Afghanistan, "another war in the Middle East is the last thing we need" -
Meanwhile, in another document bearing his signature that is due to be published soon, the 2008 National Defense Strategy, Gates omits Israel from the list of the United States' main allies.

However, he also used the document to discuss America's allies.

"Our closest allies - the U.K., Australia, and Canada. Other long standing alliances - NATO, Japan and South Korea foremost among them. We will work to expand and strengthen other relationships, including with India," the document states.

But Israel, which has been listed in other documents as an important U.S. ally, does not appear in this document at all.

The possibility that Gates might retain his post should Obama win the presidency in November emerged from an interview that the Democratic candidate gave to Defense News earlier this month.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1006129.html
Orfius | 28-07-2008 20:39
41366 Gut o gut...Hebben we hier weer te maken met extremistische gelovigen die beweren dat Barack Obama de antichrist is? Diep triest dit artikel.
Donkerdoorn | 28-07-2008 22:31
41367
Gut o gut...Hebben we hier weer te maken met extremistische gelovigen die beweren dat Barack Obama de antichrist is? Diep triest dit artikel.


WTF???
george orwell | 29-07-2008 23:23
41377 http://zaplog.nl/zaplog/article/oboema_for_president/
Hij bedoel Oboema denk ik zomaar
Renatus | 30-07-2008 15:12
41389
"luchtmachtbasis Minot."

Hmm, hoeveel betrokkenen gaan nu weer voortijdig uitglijden over het zeepje?


The officer who commands an air force wing in Alaska has died of a gunshot wound that likely was self-inflicted, authorities said Monday. Oeps!

(Permalink)
Renatus | 30-07-2008 15:14
41390 Dat maakt het totaal nu 7 mensen die op verdachte wijze voortijdig zijn overleden.

(link)
Paul2 | 30-07-2008 23:12
41397
Maar dat gaat niet. Mooie verkiezingspraatjes voor bijvoorbeeld een Obama, maar met een strategische terugtrekking blijven er meer dan genoeg Amerikanen (en huurlingen) in Irak.

De Irakezen gewoon willen dat de Amerikanen „oprotten“.
@DD

Gek,je begrijpt waarom er zoveel ondankbaarheid is in Irak
The Iraqi demand for a deadline for withdrawal of U.S. troops comes in the context of ongoing negotiations with the U.S. over a Status of Forces (SoF) Agreement in which the White House is seeking to define its legacy through (i) an indefinite occupation; (ii) more than 50 permanent bases (including five mega-bases); (iii) the unlimited ability to pursue the "war on terror" in Iraq (including ability to arrest Iraqis without consulting government); (iv) control of Iraqi airspace below 29,000 feet; (v) supervision of Iraq's defense, interior and national security ministries for ten years; and (vi) immunity for U.S. forces and contractors. In addition, the U.S. wants the right to unilaterally determine whether an act by another country (i.e., Iran) constitutes a "threat" to Iraq and respond as it deems fit in order to "protect" Iraq.

http://www.informationclearinghouse.info/article20380.htm
Jouw reactie

*naam:

Email:

Onthoud mijn inloggegevens in een cookie

Email mij bij opvolgend commentaar

*Laat zien dat je geen spambot bent door het onderstaande woord te typen:


opmaken van je reactietekst
lees hier de huisregels
xhtml 1.1 · css/2 · rss 2.0 · WAI · site by Patrick Savalle · hosted by Digitux