183 verlichte geesten, 4 doorgeslagen complotters en 3 trollen aanwezig, 9110 leden

RSS-feed van artikelen Twitter-feed van artikelen Zapruder Inc.

De Maandagmorgen-briefing (week 45) / reageer

Door Donkerdoorn, gepubliceerd op 06-11-2006 00:10, 32 reacties, rubrieken: Politiek, Weekbriefing

Saddam gaat hangen. Netjes twee dagen voor de Amerikaanse “mid-term elections” werd het oordeel over de Irakese oud-dictator geveld: een weinig verrassend “schuldig”. Het vonnis werd uiteraard breed uitgemeten in de Verenigde Staten waar een zwaar onder vuur liggende republikeinse partij elk korreltje goed nieuws kan gebruiken. Al zal de situatie in Irak naar verwachting niet noemenswaardig veranderen na Saddam’s exit. Terwijl Sjiieten feest vieren, zweren Soennieten wraak. 

Irak

Nu het falen in Irak eindelijk ook de politieke arena in de Verenigde Staten lijkt het hebben bereikt, ziet de situatie voor de ingegraven coalitietroepen er somberder uit dan ooit. Soennitische milities zijn bezig om Bagdad te omsingelen terwijl Sjiietische loyalisten de straten van de hoofdstad lijken te controleren.

Vanuit militaire hoek wordt Donald Rumsfeld weer eens aangevallen op zijn Irak strategieën. De roep om het aftreden van Don lijkt steeds luider. De positie van Rumsfeld wordt nog eens extra wankel nu blijkt dat in 1999 al scenario’s zijn bekeken waarin blijkt dat minstens 400.000 Amerikaanse manschappen nodig zouden zijn voor een (waarschijnlijk) succesvolle machtsovername in Irak. En dan zijn er nog de duizenden Amerikaanse wapens die linea recta op de Irakese zwarte markt belandde. Degenen die controle houden op deze (illegale) gang van zaken in Irak zijn twee weken geleden door Bush de laan uit gestuurd

Bush ondertussen, speelt voor het eerst de olie kaart: als de Amerikanen niet in Irak blijven, kan de aanvoer van olie bedreigd worden door de “terroristen”.

Neocon backstabbing

Onder druk van het falende beleid en de aankomende verkiezingen lijkt er een scheur in het neocon front te zijn gekomen. Richard Perle, ooit de grootste pleitbezorger voor ingrijpen in Irak, bekritiseert hypocriet het Bush regime en haar aanpak in Irak.

En volgens nog niet bevestigde bronnen is Michael Ledeen uit de school geklapt over “fundraiser” Mel Sembler. Een “lek” via de Mossad met Britse inlichtingendiensten. En huidig in dienst van Joe Lieberman.

Terwijl Haliburton zich mag verheugen op een boekenonderzoek.

Wordt het bepaalde figuren te heet onder de voeten en proberen zij strafvervolging te ontlopen? 

Midterm elections

Nog twee dagen te gaan voor de officiële start van de Amerikaanse congres-verkiezingen. Al is het in dertig staten al mogelijk om te gaan stemmen. Het zogenaamde “early voting”. Met de voorspelde nodige onregelmatigheden.

■ Arrestaties in Orange County, California wegens stemfraude.
■ “Election Judges” krijgen rare telefoontjes.
■ Stemmachines in Florida registeren republikeinse kandidaten ipv de gekozen democratische kandidaat.
■ In Jefferson County, Texas registeren stemmachines de republikeinse kandidaat ipv de gekozen democratische kandidaat.
Sequoia stemmachines blijken een geel “manual override” knopje te hebben.
■ Problemen in Ohio.
■ Vragen over beveiliging stemmen overzeese troepen
■ In Maryland delen republikeinen “instructieboekjes” uit aan hun “pollwatchers” om op agressieve wijze mensen op hun recht tot stemmen te controleren.
■ Onregelmatigheden met stemcomputers gemeld in San Antonio, Texas.
■ Op de Guam eilanden zal helemaal niet meer electronisch worden gestemd.
■ Exit-polls onder embargo(!!) Waarschijnlijk zullen de polls pas na stemming bekend worden gemaakt (!!)
■ Een top-11 plaatsen waar je stem zeker “"zoek" raakt.

Wijvertrouwenstemcomputersniet krijgt de Nederlandse politiek in beweging!

Iran

In reactie op de Amerikaanse militaire oefeningen ging Iran deze week zelf oefeningen houden in het kustgebied. Onder andere raketsystemen werden getest.

Rusland blijft zich verzetten tegen de huidige vorm van eventuele VN-sancties tegen Iran. Iran zelf maakt ondertussen energie deals met (pikant) Pakistan en India.

Afghanistan

Ben Bot mocht weer eens een bezoekje brengen aan onze jongens en was uiteraard vol van lof over het opbouwwerk. Naast handjesschudden met het voetvolk ging Ben ook op de koffie bij president Karzai van Afghanistan en generaal Musharraf in Pakistan. De Nederlandse diplomaat had een keiharde boodschap voor de Pakistaanse leider: het moet eens afgelopen zijn met het gedonder en de grens met Afghanistan moet dicht.

Helaas voor Bot heeft het bombarderen van 80 studenten in de Bajour regio deze week, de positie van Musharraf meer kwaad dan goed gedaan. Zeker gezien de geruchten dat de aanval werd uitgevoerd door Amerikanen. Karzai daarentegen is volgens de CIA juist door buitenlandse inmenging diep impopulair.

Canada geeft schijnbaar wel iets om de gezondheid van haar manschappen en rust haar troepen uit met stralingsdetectieplaatjes.

Met de nederlaag voor de NATO troepen in aantocht beginnen de Chinezen interesse in Afghanistan te tonen. 

Noord Korea

De Washington Times meldt dat het Amerikaanse leger aanvalsplannen op Noord Korea versnellen. Het zwaar Stalinistische land lijkt zelf meer openheid te willen geven.

911

“In Plane Site” breek records in Australië. En komende week wordt natuurlijk de “Doubletree hotel” tape vrijgegeven.

Hoewel er bitter weinig te kiezen valt in de Verenigde Staten, zullen we over twee nachtjes weten of Bush zijn spreekwoordelijke “lame duck” periode ingaat. Of niet....

Meer nieuws natuurlijk op de Zapruder nieuwssite: essentialnews.org

Vorige week op Zapruder:

De mechanismen van een complot: deel I
De mechanismen van een complot: deel II
Absurd maar waar: deel I
Absurd maar waar: deel II
Absurd maar waar: deel III
Absurd maar waar: deel IV
Beperkt historisch inzicht
Intro: De Zapruder_Inc Complotweek
Wij Vertrouwen Stemcomputers Niet
Lijst 14 Kettingbrief

eKudos NUjij MSN Reporter Facebook Tell-a-friend
Leon34 | 06-11-2006 09:15
7776 Goed overzicht. Daar komen we de week wel mee door. Op naar Armageddon. wink
NoDeca | 06-11-2006 10:30
7777 heel mooi overzicht! sadam hangt letterlijk maar dick cheney mss figuurlijk. hop naar meer:-)
Senegal | 06-11-2006 10:31
7778 http://www.revcom.us/a/068/dems-en.html

You forgot this one, Donkerdoorn ; - )
Leon34 | 06-11-2006 11:57
7780 Sinds enkele weken is de goudprijs als een gek aan het stijgen. Rusland koopt de laatste tijd enorme partijen aan en dat doet het natuurlijk niet zonder reden. Ben benieuwd.
democraatus | 06-11-2006 12:08
7781 Liever goud dan dollars in de kluis. Ik zou het ook wel weten als Centrale Bank, maar of Zalm ook zo denkt (of mag denken) voor wat betreft de Nederlandse porto met dollardeviezen...
JackP | 06-11-2006 12:42
7784 De piek van de goudprijs was in mei, toen ie plots tot $ 720 steeg.
-
Hier zie je aardige overzichten:
http://www.kitco.com/charts/livegold.html
| 06-11-2006 12:45
7785 Uitleg stijging goudprijs.

http://www.beursbulletin.nl/scripts/Gateway.php?action=MarktwijzerAction&type=C&marktwijzerId=258
parliament | 06-11-2006 13:00
7786 Het patriottisme viert hoogtij onder de fundamentalisten met één hersencel:


http://www.somethingawful.com/index.php?a=4215

Geen geloofsovertuiging, maar een direct injection op kleine kinderen om de US marine te abonneren op hun levensstijl. Het betreft een gesprek tussen een marinier en een vrouw. Over de mogelijke recrutiëring van een kind. Saddam zal vast hetzelfde hebben voorgesteld aan deze of gene, maar ik denk toch dat hij in de minderheid is, gezien het Amerikaanse leger.
parliament | 06-11-2006 13:02
7787 Ofwel: Zo voed je kinderen toch niet op!
| 06-11-2006 13:36
7789 Altijd maar weer dat gezeik op die amerikanen.

Ik zou zeggen kijk de volgende link eens, Misschien hebben ze die wel als voorbeeld genomen...

http://www.amitiesquebec-israel.org/textes/criminel.htm
rongvk | 06-11-2006 13:58
7790 @parliament. 12:00. Met alle respect meen ik dat dat een spoof msn gesprek was. Fictief of niet ging het er om op een basisschool iemand msn te laten de-installeren, achteraf gezien was het een beetje omslachtig, dat wel smile.

Dat er op middelbare scholen (agressief) wordt gerecruteerd is wel weer een twijfelachtige zaak, dus je hebt wel een punt hoor, qua opvoeding
swinferno | 06-11-2006 13:58
7791 Groot gelijk Jaytje, laten we het eens hebben over de misdaden van Isreal die de Palestijnen beweegt om de dingen te doen die ze doen.

Als Isreal nou eens begon zich aan de VN-resoluties te houden....
swinferno | 06-11-2006 14:03
7792 @parliament
lees de link nog s goed; tis fake
niettemin erg grappig smile
| 06-11-2006 14:06
7793 http://video.google.com/videoplay?docid=-7594215827962505621&q=Pallywood

Ja en de palestijnen zijn onschuldig natuurlijk.
| 06-11-2006 14:11
7795 Trouwens ik zag ook een iraanse vlag bij die kinderen op de achtergrond.

En over kind soldaten gesproken.

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_use_of_children

Amerika zet geen kinderen in in oorlogsgebieden wat zat andere landen wel doen.
Leon34 | 06-11-2006 14:11
7794 @ Jaytje
Tuurlijk zijn de Palestijnen niet onschuldig, maar het is wel:

* F16 tegen Katoesja
* Merkava tegen AK47
* Bulldozer tegen baksteen
enz...
Donkerdoorn | 06-11-2006 14:12
7796 @Jaytje.
Ja, laten we een Israël propaganda vs Palestijno propaganda discussie voeren! In het kader van zinloos...
| 06-11-2006 14:24
7797 Uhm Donderdoorn, iemand komt met een link over kinderen recruteren in het amerikaanse leger, ik laat zien dat dat niet alleen daar gebeurd, maar blijkbaar ben ik weer degene die het onderwerp veranderd.................................

Ik begon niet eens over isreal en palestina, dus ga lekker tegen swinferno ouwehoeren.
democraatus | 06-11-2006 15:13
7798 Conclusie: de VS zijn net zo'n bananeneiland als we sommige andere landen noemen (en England-achtige typen een geweer in handen durven drukken)?
swinferno | 06-11-2006 15:17
7799 die link was over de Amerikanen was fake
en dat de Palestijnen niet "onschuldig" zijn weet ik ook wel, maar op dit moment heb ik meer begrip voor hun daden dan voor die van de Isrealiers.
| 06-11-2006 15:34
7800 Ok Swinferno, maar dat geeft Donkerdoorn nog geen reden om mij aan te vallen over iets waarover ik niet eens begon.

Dan moet ie degene aanspreken die erover begon en niet iemand die er alleen op verder ingaat.

Beetje goedkoop punten scoren vind ik dat.
Donkerdoorn | 06-11-2006 16:02
7801 Ik val niemand aan. Ik merk alleen op dat discussie de wellus-nietus kant op gaat....
Antagonizer | 06-11-2006 17:11
7802 Kinderen die de wapens ter verdediging in eigen land is wel wat anders dan kinderen rekruteren en afzenden naar verre oorlogsgebieden. In het laatste geval is er gen direct gevaar voor het kind.
.
Maar liever zien we helemaal geen kinderen in oorlogen.
| 06-11-2006 17:19
7803 vraagje over de “Doubletree hotel” tape..
Heeft de FBI die tape niet in beslag genomen, als deel van hun onderzoek naar 9/11? Zouden ze in die vijf jaar dan niet een vliegtuig in de band kunnen monteren? Of dan tenminste iets waardoor de (vermoedelijk?) kruisraket niet zichtbaar is.
Ze maken tegenwoordig complete animatiefilms in minder dan 2 jaar, hoe moeilijk kan het dan zijn voor regering Bush om die tape te bewerken??
JackP | 06-11-2006 17:37
7804 Hier in Nederland rekruteert de oorlogmachine van Kamp op middelbare scholen kinderen die daarna worden ingezet om elders in de wereld voor de belangen van de grote roofridders te gaan moorden.
swinferno | 06-11-2006 18:21
7805 @gigageert joh wat ben jij paranoia, wat zou Bush nou voor reden hebben om dat filmpje vijf jaar achter te houden en te faken

/sarcasme
parliament | 06-11-2006 18:28
7806 Ongeacht de geldigheid van de link: Ik geloofde em en sorrie voor de verwarring daaromtrent. Wat kunnen we nog meer voor (desnoods onzichtbaar speelse|naiëve) desinformatie verwachten en hoeveel hebben we al gehad?
parliament | 06-11-2006 18:34
7807 kan me overigens wel voorstellen dat de hoogste vorm van kindermisbruik wordt geëtaleert door de westerse propagandamachine. Er zijn immers meer westerse kamera's in het midden-oosten, dan kamera's uit het midden-oosten die een grote vinger in de pap hebben in de westerse i-media.
| 06-11-2006 18:42
7808 Hoewel het fijn is dat mensen in aanraking komen met de vragen rond 9/11, baal ik er wel van dat het weer IN PLANE SITE is, die wordt vertoond. Loose Change om het even. Zijn tv-zenders bang om de echte vragen te stellen? 9/11 Press for Truth bijvoorbeeld?
parliament | 06-11-2006 18:47
7809 En joehoe een weblog-crosstopic van een andere bekende maandag - Briefing Specialist wink
Johnito | 06-11-2006 19:03
7810 Aha vandaar dat ie zo afwezig was
halfgaar | 10-11-2006 18:02
8009 Volgens dit kan het nog wel even duren met die doubletree opnames. Ik ben in ieder geval heel benieuwd.
Jouw reactie

*naam:

Email:

Onthoud mijn inloggegevens in een cookie

Email mij bij opvolgend commentaar

*Laat zien dat je geen spambot bent door het onderstaande woord te typen:


opmaken van je reactietekst
lees hier de huisregels
xhtml 1.1 · css/2 · rss 2.0 · WAI · site by Patrick Savalle · hosted by Digitux