176 verlichte geesten, 0 doorgeslagen complotters en 3 trollen aanwezig, 3106 leden

RSS-feed van artikelen Twitter-feed van artikelen Zapruder Inc.

Na chemtech, kwam gentech, kwam nanotech, halleluja! / reageer

Door Patrick Savalle (Patman), gepubliceerd op 24-06-2010 10:05, 5 reacties, rubrieken: Corporatisme, Big Pharma, Foodtech, Wetenschap, Bioscience

De chemtechrevolutie beloofde ons een prachtige nieuwe wereld maar gaf ons mens- en dier- onvriendelijke chemicaliën, giftige pesticiden en oceanen vol anorganisch, onafbreekbaar afval dat complete, aardoverspannende voedingsketens bottom tot top vervuilde, zonder hoop op snelle opruiming. Landbouw erodeerde tot onduurzame monoculturen en voeding werd steeds minder voedzaam. Toen, toen kwam de gentechrevolutie, de reengineering van organismen op biochemisch niveau. De hongersnood op aarde - kennelijk ontstaan / nog niet opgelost door de chemtechrevolutie – zou verdwijnen want multinationals zouden ons zegenen met hyperproductieve landbouw. Het bracht ons in onbalans gebrachte natuur, verschraalde landbouwgronden, resistente onkruiden en ongedierte, nog meer monoculturen, maffiale corporate controle over voedselproductie en vooral een oncontroleerbare genetische besmetting van onze kostbare natuurlijke soorten. En dan is daar zo maar ineens, zonder publiek debat, zonder overzicht, zonder regulering, zeg maar verdacht stilletjes: de nanotechrevolutie. Reengineering van de natuur op moleculair niveau. Zonder dat u het weet zitten uw voedingsmiddelen, geneesmiddelen en persoonlijke verzorgingsmiddelen vol met moleculen en verbindingen waarvan niemand weet wat hun uitwerking zal zijn op mens, dier, plant en ecosysteem. Wie zegt dat innovatie altijd vooruitgang is? Wetenschappers zijn slimme mensen maar gezond verstand is hun vaak vreemd, want welke halve zool haalt het nu in zijn hoofd giftige, biovijandige troep te ontwikkelen? Wat heb je dan geleerd op je dure opleiding? Technologie heeft geen mening, is moreel neutraal en zo is de creatie ervan dat in principe ook, maar gezond verstand heeft wel degelijk een mening.

eKudos NUjij MSN Reporter Facebook Tell-a-friend
MeMeBot | 24-06-2010 11:48
64472 Erg goed stukje, lekker kort maar krachtig.
Vooral onderstaand stukje spreekt tot mijn verbeelding, je geeft in principe aan dat dezelfde techniek gebruikt zou kunnen worden om ons voedsel voedzamer te maken met meer en wellicht meer geconcentreerde vitamines etc.

Wat heb je dan geleerd op je dure opleiding? Technologie heeft geen mening, is moreel neutraal en zo is de creatie ervan dat in principe ook, maar gezond verstand heeft wel degelijk een mening.


Gentech voedsel hoeft volgens mij niet persee slecht te zijn, ware het niet dat je hiermee blijkbaar alle kanten op kunt en er dus ook ruimte is om het voedsel te verneuken ipv te verbeteren.
Is het bekend of er een bedrijf, instantie, wat dan ook bestaat dat zich bezig houdt met gentech voedsel, maar dan om de voedinswaarde enzo te verbeteren ipv te verslechteren?
Of is die techniek zodanig in handen van Monsanto dat zij hier een monopoliepositie in hebben?
DIck | 24-06-2010 18:55
64475 "Wetenschappers zijn slimme mensen maar gezond verstand is hun vaak vreemd, want welke halve zool haalt het nu in zijn hoofd giftige, biovijandige troep te ontwikkelen?"

Tsja, alles draait om geld, wetenschappers zijn soms net mensen tongue laugh
Hendrik | 25-06-2010 07:30
64477 De natuur is veel breder en heeft veel meer mysteries dan de mens ooit zal beseffen.
Dus stellen dat een los geslagen aap / mens de natuur verandert is wat kort door de bocht.
parliament | 30-06-2010 05:13
64490 Wat lekker is en smaakvol verdwijnt langzaam en dat is heel erg jammer. Je merkt het verschil pas als je een appeltje plukt uit een weiland waar je toevallig langs fietst. Echter voedzaamheid is niet alleen een kwestie van meten maar ook van kunnen proeven. En daarbij inherent het gegeven dat het een heel persoonlijke ervaring is die men daarbij ervaart want smaaksensatie is niet overdraaglijk, al duwen veel reclames je dit wel in geuren en kleuren door de strot
parliament | 30-06-2010 05:16
64491 Los gezien van de massamoord en de sancties op de akkers van de maisboeren dan hè.
Jouw reactie

*naam:

Email:

Onthoud mijn inloggegevens in een cookie

Email mij bij opvolgend commentaar

*Laat zien dat je geen spambot bent door het onderstaande woord te typen:


opmaken van je reactietekst
lees hier de huisregels
xhtml 1.1 · css/2 · rss 2.0 · WAI · site by Patrick Savalle · hosted by Digitux