Geert Wilders toont met zijn beledigende uitspraken in Londen aan nog ongeschikt te zijn voor het premierschap van Nederland. Beschaving en zelfbeheersing, belangrijke eigenschappen voor een premier, zijn bij de PVV-leider ver te zoeken
Tijdens de persconferentie na afloop van de vertoning van Fitna aan een ‘half dozijn’ parlementariërs, omschreef Wilders de profeet Mohammed eerst maar weer eens als ‘barbaar, massamoordenaar en een pedofiel’.
In de overtreffende trap noemde hij de islam ‘gewelddadig, gevaarlijk en achterlijk’ en ‘een fascistische ideologie’.
Freak
En als klap op de vuurpijl heette de Turkse premier Erdogan ‘een totale freak’ te zijn, en waren de leiders van Turkije ‘gestoorden’.
Zolang Wilders meent het te moeten hebben van dit soort ongenuanceerde, platte en kwetsende verdachtmakingen, is hij het premierschap niet waard.
Zelfs rechtse Elsevier kraakt Wilders nu af
En inhoudelijk: tjsa, we zitten nu eenmaal opgescheept met een democratie hè. En in een dergelijk systeem heeft een hoogleraar in de economie bijvoorbeeld net zo veel stemrecht als een werkloze die de lagere school niet heeft af gemaakt.
Het lijkt me niet nodig dit betoog af te maken, toch ...